Opinie pacjentów

Świetny dietetyk, duża wiedza, idealnie dobrany jadłospis, cieszę się że trafiłam do takie specjalisty, polecam każdemu!!!

Natalia

Poznaj inną historię

Wróciłam do moich 60 kg!!!

Miałam już dość ciągłego wzrostu wagi, kilogramy z roku na rok rosły aż w końcu osiągnęłam 80 kg, moje próby zrzucenia nie przynosiły większych efektów. Wiedziałam, że idealnie nie jem, ale winę zrzucałam na tarczycę i kilogramy, które zostały po ciąży. Postanowiłam spróbować sił z pomocą dietetyka i tak trafiłam do poradni "Dobry Dietetyk", efekty przerosły moje oczekiwania.

czytaj więcej

Rodzinne odchudzanie

  • Mężczyzna
  • 02 stycznia, 2015

Nasz styl życia nie należał do najlepszych, mało ruchu, nieregularne jedzenie, częste przekąski i wiele innych błędów, które wspólnie z Panem Rafałem po kolei eliminowaliśmy z naszego życia.

Chcieliśmy pomóc córce

Do dietetyka zgłosiliśmy się z względu na córkę, w wieku zaledwie 7 lat jej waga była zdecydowanie za wysoka w stosunku do wagi rówieśników. Wiedzieliśmy, że ze zdrowiem dziecka nie możemy sobie pozwolić na eksperymenty dietetyczne, dlatego dietetyk był jedynym rozwiązaniem. I tak trafiliśmy do Pana Rafała, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Na pierwszej wizycie usłyszeliśmy, że aby pomóc córce musimy wszyscy zmienić styl życia i być dla córki wzorem do naśladowania, i tak też się stało.

Moje próby odchudzania

Problemy z wagą nie tylko miała córka, także nasza masa ciała nie należała do prawidłowych.  Ja próbowałam już wcześnie wielu diet, mniej lub bardziej skutecznych, niestety zawsze kilogramy wracały, czasami nawet z nawiązką. Mąż mimo fizycznej pracy również posiadał dodatkowy bagaż zbędnych kilogramów.

Nasza dieta i styl życia

Nasz styl życia nie należał do najlepszych, mało ruchu, nieregularne jedzenie, częste przekąski i wiele innych błędów, które wspólnie z Panem Rafałem po kolei eliminowaliśmy z naszego życia. Zalecenia nie były trudne w realizacji, a dieta jaką otrzymaliśmy była idealna. Nikt z nas nie był głodny, a dodatkowo chudliśmy, oczywiście zależało nam na zdrowiu dziecka, więc motywacja do zmiany stylu życia była jeszcze większa. W ciągu zaledwie kilku miesięcy udało nam się wspólnie pozbyć ponad 30 kg tłuszczu.

Wypowiedź dietetyka prowadzącego

Pan Rafał Jarczewski z Poradni Dobry Dietetyk w Złotowie

W przypadku otyłości u dzieci najważniejsze jest wyeliminowanie błędów żywieniowych. Dzięki zaangażowaniu całej rodziny udało się to osiągnąć. Na duże uznanie zasługuje przede wszystkim właśnie Oliwia, córka Pani Joanny i Pana Sebastiana, która swoją postawą i zaangażowaniem mogła by być wzorem dla niejednego dorosłego, mimo tak młodego wieku konsekwentnie dążyła do postawionych jej zadań. Teraz to Oliwia pilnuje rodziców i przypomina im o aktywności fizycznej oraz porach posiłków.  Dzięki wspaniałej postawie rodziców i zaangażowaniu dziecka, zdrowiem i lepszym samopoczuciem może się teraz cieszyć cała rodzina.

Rodzinne odchudzanie